E-T-A 8340-G221-P1H2-A4H0-20A
Part No.:
8340-G221-P1H2-A4H0-20A
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.8340-G221-P1H2-A4H0-20A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC
Series:
8340-G2
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V