E-T-A 8340-G210-R1H1-A4H0-50A
Part No.:
8340-G210-R1H1-A4H0-50A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.8340-G210-R1H1-A4H0-50A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG 50A 240VAC 80VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-G2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V