E-T-A 8340-G110-R1H1-A7H0-30A
Part No.:
8340-G110-R1H1-A7H0-30A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V