E-T-A 8340-F110-K3T2-ALH0-20A
Part No.:
8340-F110-K3T2-ALH0-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.8340-F110-K3T2-ALH0-20A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V