EAO 82-6151.1A24.B004
Part No.:
82-6151.1A24.B004
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.82-6151.1A24.B004.pdf
Description:
SWITCH PB SPDT 5A 120V
Packaging:
Tray
Current Rating (Amps):
5A (AC), 1A (DC)
Voltage Rating - AC:
120 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Illumination Type, Color:
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.00mm Dia
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
1. How to order 82-6151.1A24.B004 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 82-6151.1A24.B004 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 82-6151.1A24.B004?
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC) 200mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC 240 V 240 V 240 V 240 V 24 V
Voltage Rating - DC 240 V 240 V 240 V 240 V 24 V
Illumination Voltage (Nominal) - - - 24 VAC/DC -
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Features Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia Circular - 19.00mm Dia Circular - 19.00mm Dia Circular - 19.00mm Dia Circular - 16.00mm Dia
Operating Temperature -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C