Everlight Electronics Co Ltd 67-21/RSC-BU2V1B23/2T
Part No.:
67-21/RSC-BU2V1B23/2T
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Description:
LED
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Millicandela Rating:
Lens Style:
Lens Size:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - Test:
Viewing Angle:
Mounting Type:
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1. How to order 67-21/RSC-BU2V1B23/2T on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 67-21/RSC-BU2V1B23/2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 67-21/RSC-BU2V1B23/2T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 1411 (3528 Metric) 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-PLCC 2-SMD, J-Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Obsolete Obsolete
Color Yellow-Green Red Yellow-Green White, Cool White, Warm
Configuration - - - Standard Standard
Lens Color Colorless Colorless Colorless Yellow Yellow
Lens Transparency Clear Clear Clear Diffused Diffused
Millicandela Rating 78.5mcd 55mcd 78.5mcd 2400mcd 2000mcd
Lens Size 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V 2V 2V 3.25V 3.25V
Current - Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
Viewing Angle 120° 120° 120° 120° 120°
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength - Dominant 571nm 624nm 572nm 5000K ~ 6300K 3000K
Wavelength - Peak 575nm 632nm 575nm - -
Features - - - - -
Grade - - - - -
Qualification - - - - -
Supplier Device Package 1411 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC
Size / Dimension 3.50mm L x 2.80mm W 3.10mm L x 2.70mm W 3.10mm L x 2.70mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.60mm L x 2.80mm W