E-T-A 413-K54-LN2-60A
Part No.:
413-K54-LN2-60A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.413-K54-LN2-60A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 60A 115VAC 28VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
413
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V