E-T-A 4130-G411-K4M1-20A
Part No.:
4130-G411-K4M1-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.4130-G411-K4M1-20A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 50VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
4130
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
50 V