E-T-A 412-K14-LN2-1.5A
Part No.:
412-K14-LN2-1.5A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.412-K14-LN2-1.5A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 1.5A 115VAC 28VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
412
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
1.5A
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V
Actuator Type:
Push-Pull Plunger
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA C22.2 No 235, UL1077
1. How to order 412-K14-LN2-1.5A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 412-K14-LN2-1.5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 412-K14-LN2-1.5A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 412-K14-LN2-10A 4120-G214-J1M1-B2S0ZN-20A 412-K14-LN2-20A 412-K14-LN2-15A 412-K14-LN2-5A
Part Number 412-K14-LN2-10A 4120-G214-J1M1-B2S0ZN-20A 412-K14-LN2-20A 412-K14-LN2-15A 412-K14-LN2-5A
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Series 412 4120 412 412 412
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
Current Rating (Amps) 10A 20A 20A 15A 5A
Voltage Rating - AC 115 V 115 V 115 V 115 V 115 V
Voltage Rating - DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V