E-T-A 412-K14-FN2-10A
Part No.:
412-K14-FN2-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.412-K14-FN2-10A.pdf
Description:
SINGLE POLE HIGH PERFORMANCE THE
Manufacturer:
E-T-A
Series:
412
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V