E-T-A 3300-IG8-P10-10A
Part No.:
3300-IG8-P10-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR THRM MAGNETIC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
3300
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V