Bourns Inc. 2300HT-470-H
Part No.:
2300HT-470-H
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300HT-470-H.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 10A 28 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Horizontal (Open)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
10 A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia (32.51mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.51mm)