Bourns Inc. 2300HT-331-H
Part No.:
2300HT-331-H
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300HT-331-H.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 4.9A 100 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Horizontal (Open)
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.9 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia (32.51mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.51mm)