Bourns Inc. 2300HT-221-V
Part No.:
2300HT-221-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300HT-221-V.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 6.8A 61 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.8 A
DC Resistance (DCR):
61mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)