Bourns Inc. 2300HT-221-H
Part No.:
2300HT-221-H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300HT-221-H.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 6.8A 61 MOHM TH
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.8 A
DC Resistance (DCR):
61mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia (32.51mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.51mm)