Bourns Inc. 2300HT-220-V
Part No.:
2300HT-220-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300HT-220-V.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 19A 8 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
19 A
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 2300HT-220-V on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 2300HT-220-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2300HT-220-V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2300HT-220-V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2300HT-220-V-RC 2300HT-471-V-RC 2300HT-220-H-RC 2300HT-6R8-V-RC 2300HT-150-H-RC
Part Number 2300HT-220-V-RC 2300HT-471-V-RC 2300HT-220-H-RC 2300HT-6R8-V-RC 2300HT-150-H-RC
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series 2300HT 2300HT 2300HT 2300HT 2300HT
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Type Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 22 µH 470 µH 22 µH 6.8 µH 15 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 19 A 4.5 A 19 A 24.5 A 20.8 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 8mOhm Max 140mOhm Max 8mOhm Max 5mOhm Max 7mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm) 1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm) 1.280" Dia (32.51mm) 1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm) 1.280" Dia (32.51mm)
Height - Seated (Max) - - 0.650" (16.51mm) - 0.650" (16.51mm)