Bourns Inc. 2300HT-101-H
Part No.:
2300HT-101-H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300HT-101-H.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 8.3A 41 MOHM TH
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.3 A
DC Resistance (DCR):
41mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia (32.51mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.51mm)