Everlight Electronics Co Ltd 19-217/B7C-AN2Q1B16Y/6T
Part No.:
19-217/B7C-AN2Q1B16Y/6T
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Description:
LED SMD
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Millicandela Rating:
Lens Style:
Lens Size:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - Test:
Viewing Angle:
Mounting Type:
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1. How to order 19-217/B7C-AN2Q1B16Y/6T on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 19-217/B7C-AN2Q1B16Y/6T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 19-217/B7C-AN2Q1B16Y/6T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 0606 (1616 Metric) 0606 (1616 Metric) 4-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 0606 (1616 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Configuration Independent Independent Independent Independent Common Anode
Lens Color Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
Lens Transparency Clear Clear Clear Clear Clear
Lens Size 1.60mm x 1.10mm 1.60mm x 1.10mm 1.60mm x 1.20mm 1.00mm x 1.60mm 1.60mm x 1.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.05V Red, 2.9V Green, 2.9V Blue 2.05V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue 2V Red, 2V Yellow-Green 2.05V Red, 3.25V Green, 3.25V Blue 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue
Current - Test 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue 20mA Red, 20mA Yellow-Green 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Viewing Angle 120° 120° 130° 120° 120°
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Features - - - - -
Grade - - - - -
Qualification - - - - -
Supplier Device Package 6-SMD 6-SMD 4-SMD SMD 4-SMD
Size / Dimension 1.60mm L x 1.60mm W 1.60mm L x 1.60mm W 1.90mm L x 1.60mm W 1.60mm L x 1.60mm W 1.60mm L x 1.60mm W