Comchip Technology 1.5KE8.2CA-HF
Part No.:
1.5KE8.2CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1.5KE8.2CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 7VWM 12.1VC DO-201AD
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
1.5KE-HF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7V
Voltage - Breakdown (Min):
7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123.97A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)