Micro Commercial Co 1.5KE530CA-TP
Part No.:
1.5KE530CA-TP
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1.5KE530CA-TP.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
450V
Voltage - Breakdown (Min):
503.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
725V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)