Everlight Electronics Co Ltd 12-21C/BHC-ZQ1R2N/2C
Part No.:
12-21C/BHC-ZQ1R2N/2C
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Description:
LED
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Millicandela Rating:
Lens Style:
Lens Size:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - Test:
Viewing Angle:
Mounting Type:
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1. How to order 12-21C/BHC-ZQ1R2N/2C on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 12-21C/BHC-ZQ1R2N/2C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12-21C/BHC-ZQ1R2N/2C?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 2-SMD, No Lead Radial 2-SMD, No Lead - 2-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Color Red Yellow-Green Yellow-Green - Yellow-Green
Configuration - Standard Standard - -
Lens Color Colorless Green Colorless - Colorless
Lens Transparency Clear Diffused Clear - Clear
Millicandela Rating 38mcd 63mcd 26mcd - 78.5mcd
Lens Size 1.70mm x 0.60mm 3.00mm Dia 2.20mm x 1.00mm - 1.70mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V 2V 2V - 2.025V
Current - Test 20mA 20mA 20mA - 20mA
Viewing Angle 130° 40° 120° - 130°
Wavelength - Dominant 624nm 573nm 573nm - 572nm
Wavelength - Peak 632nm 575nm 575nm - 575nm
Features - - - - -
Grade - - - - -
Qualification - - - - -
Supplier Device Package Chip LED 3.0mm Round Chip LED - -
Size / Dimension 2.10mm L x 1.00mm W - 3.00mm L x 2.00mm W - 2.10mm L x 1.00mm W