Amphenol RF 095Z820-161-018
Part No.:
095Z820-161-018
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.095Z820-161-018.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA III
Manufacturer:
Amphenol RF
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to Fakra III
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Fakra III (Gen 3.0) Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz