Amphenol RF 095-900-547M100
Part No.:
095-900-547M100
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.095-900-547M100.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MCX
Series:
MCX
Style:
MCX to MCX
Length:
39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
1. How to order 095-900-547M100 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 095-900-547M100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 095-900-547M100?
Length 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 3.937" (100.00mm) 5.906" (150.00mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type RG-174 RG-58 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms - - 50 Ohms
Connector Impedance - - - - -
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 4 GHz 3 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
Color Black Black Black Black Copper
Features - - Locking Locking Shielded
Operating Temperature - - -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -