Amphenol RF 095-850-261M050
Part No.:
095-850-261M050
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.095-850-261M050.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Manufacturer:
Amphenol RF
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
1. How to order 095-850-261M050 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 095-850-261M050 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 095-850-261M050?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF
Series - - - - -
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Product Status Active Active Active Active Active
1st Contact Gender Female Male Female Female Male
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut - - - -
2nd Connector MMCX Plug RP-SMA Plug Fakra SMB Plug Fakra SMB Plug MMCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Male Female Male Male Male
2nd Connector Mounting Feature - - Bulkhead - Front Side Nut Bulkhead - Front Side Nut -
Length 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 3.937" (100.00mm) 5.906" (150.00mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type RG-174 RG-58 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms - - 50 Ohms
Connector Impedance - - - - -
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 4 GHz 3 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
Color Black Black Black Black Copper
Features - - Locking Locking Shielded
Operating Temperature - - -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -