Delta Electronics/Components 0402HS-820EGTS
Part No.:
0402HS-820EGTS
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.0402HS-820EGTS.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 50MA 1.55 OHM SMD
Series:
0402HS
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
50 mA
DC Resistance (DCR):
1.55Ohm
Q @ Freq:
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
1.26GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)