Delta Electronics/Components 0402HP-270EGTS
Part No.:
0402HP-270EGTS
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.0402HP-270EGTS.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 450MA 275MOHM SMD
Series:
0402HP
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
275mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)