Delta Electronics V48SC12007NRFA
Part No.:
V48SC12007NRFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.V48SC12007NRFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 90W
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Delphi V48SC (90W)
Package/Case:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
7.5A
Power (Watts):
90 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
92%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order V48SC12007NRFA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the V48SC12007NRFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V48SC12007NRFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image V48SC12007NRFA
Part Number V48SC12007NRFA
Manufacturer Delta Electronics
Series Delphi V48SC (90W)
Package/Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Packaging Tray
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 7.5A
Power (Watts) 90 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 92%