Cosel USA, Inc. SUCS6123R3BP
Part No.:
SUCS6123R3BP
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SUCS6123R3BP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
SUCS (6W)
Package/Case:
6-SMD Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
74%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order SUCS6123R3BP on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SUCS6123R3BP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUCS6123R3BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUCS6123R3BP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SUCS6123R3BP SUCS6123R3BP-G
Part Number SUCS6123R3BP SUCS6123R3BP-G
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUCS (6W) SUCS (6W)
Package/Case 6-SMD Module 6-SMD Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V
Voltage - Input (Max) 18V 18V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1.35A 1.35A
Power (Watts) 4.5 W 4.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 74% 74%