Delta Electronics S24DE120R8NDFA
Part No.:
S24DE120R8NDFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S24DE120R8NDFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
S24DE (20W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
830mA, 830mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
88%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order S24DE120R8NDFA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the S24DE120R8NDFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S24DE120R8NDFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S24DE120R8NDFA
Part Number S24DE120R8NDFA
Manufacturer Delta Electronics
Series S24DE (20W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 830mA, 830mA
Power (Watts) 20 W
Voltage - Isolation 1.6 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 88%