Murata Electronics LFB155G50CB1B948
Part No.:
LFB155G50CB1B948
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
RF Filters
Package:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LFB155G50CB1B948.pdf
Description:
BAND PASS FILTER
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LFB
Package/Case:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
5.5GHz Center
Bandwidth:
700MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.1dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order LFB155G50CB1B948 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LFB155G50CB1B948 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LFB155G50CB1B948?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LFB155G50CB1B948
Part Number LFB155G50CB1B948
Manufacturer Murata Electronics
Series LFB
Package/Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Frequency 5.5GHz Center
Bandwidth 700MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1.1dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.016" (0.40mm)