OmniOn Power™ KHHD010A0A641Z
Part No.:
KHHD010A0A641Z
Package:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.KHHD010A0A641Z.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 50W
Series:
Hammerhead™ KHHD010A0A
Package/Case:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Packaging:
Tray
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
10A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
91%
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order KHHD010A0A641Z on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the KHHD010A0A641Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KHHD010A0A641Z?
Image KHHD010A0A641Z
Part Number KHHD010A0A641Z
Manufacturer OmniOn Power™
Series Hammerhead™ KHHD010A0A
Package/Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Packaging Tray
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 10A
Power (Watts) 50 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 91%