OmniOn Power™ KHHD004A2S8R0841Z
Part No.:
KHHD004A2S8R0841Z
Manufacturer:
OmniOn Power™
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.KHHD004A2S8R0841Z.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 8V 34W
Manufacturer:
OmniOn Power™
Series:
Hammerhead™ KHHD004A2S8R0 (34W)
Package/Case:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
60V
Voltage - Output 1:
8V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
4.2A
Power (Watts):
34 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Efficiency:
90%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order KHHD004A2S8R0841Z on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the KHHD004A2S8R0841Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KHHD004A2S8R0841Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KHHD004A2S8R0841Z
Part Number KHHD004A2S8R0841Z
Manufacturer OmniOn Power™
Series Hammerhead™ KHHD004A2S8R0 (34W)
Package/Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Packaging Tray
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output 1 8V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 4.2A
Power (Watts) 34 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Efficiency 90%