XP Power JTF1048D15
Part No.:
JTF1048D15
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTF1048D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Series:
JTF (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 9 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
330mA, 330mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
88%
Standard Number:
1. How to order JTF1048D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTF1048D15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTF1048D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTF1048D15.
7.How to contact us to get technical supports, such as JTF1048D15 pin diagram, JTF1048D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTF1048D15
Part Number JTF1048D15
Manufacturer XP Power
Series JTF (10W)
Package/Case 24-DIP Module, 9 Leads
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 330mA, 330mA
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.6 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Efficiency 88%