XP Power JTF0848S3V3
Part No.:
JTF0848S3V3
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTF0848S3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
Series:
JTF (8W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
8 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
82%
Standard Number:
1. How to order JTF0848S3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTF0848S3V3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTF0848S3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTF0848S3V3.
Image JTF0848S3V3
Part Number JTF0848S3V3
Manufacturer XP Power
Series JTF (8W)
Package/Case 24-DIP Module, 8 Leads
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 2A
Power (Watts) 8 W
Voltage - Isolation 1.6 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Efficiency 82%