XP Power JTD1524S3V3
Part No.:
JTD1524S3V3
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTD1524S3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JTD15 (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
80%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
6-DIP
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order JTD1524S3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTD1524S3V3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTD1524S3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTD1524S3V3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTD1524S3V3
Part Number JTD1524S3V3
Manufacturer XP Power
Series JTD15 (15W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 3A
Power (Watts) 15 W
Voltage - Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 80%