XP Power JTC0448D15
Part No.:
JTC0448D15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTC0448D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 4W
Series:
JTC (4W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
134mA
Power (Watts):
4 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
80%
Standard Number:
1. How to order JTC0448D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTC0448D15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTC0448D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTC0448D15.
7.How to contact us to get technical supports, such as JTC0448D15 pin diagram, JTC0448D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTC0448D15
Part Number JTC0448D15
Manufacturer XP Power
Series JTC (4W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 134mA
Power (Watts) 4 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 80%