XP Power JTC0448D12
Part No.:
JTC0448D12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTC0448D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 4W
Series:
JTC (4W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
167mA
Power (Watts):
4 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
82%
Standard Number:
1. How to order JTC0448D12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTC0448D12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTC0448D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTC0448D12.
7.How to contact us to get technical supports, such as JTC0448D12 pin diagram, JTC0448D12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTC0448D12
Part Number JTC0448D12
Manufacturer XP Power
Series JTC (4W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 167mA
Power (Watts) 4 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 82%