XP Power JTC0424D15
Part No.:
JTC0424D15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTC0424D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 4W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JTC (4W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
134mA
Power (Watts):
4 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
80%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order JTC0424D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTC0424D15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTC0424D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTC0424D15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JTC0424D15 pin diagram, JTC0424D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTC0424D15
Part Number JTC0424D15
Manufacturer XP Power
Series JTC (4W)
Package/Case 24-DIP Module, 8 Leads
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 134mA
Power (Watts) 4 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 80%