XP Power JMR0348S15
Part No.:
JMR0348S15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JMR0348S15.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 3.5W
Series:
JMR03 (3.5W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
234mA
Power (Watts):
3.5 W
Voltage - Isolation:
5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency:
82%
60601-1; 62368-1
1. How to order JMR0348S15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JMR0348S15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JMR0348S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JMR0348S15.
7.How to contact us to get technical supports, such as JMR0348S15 pin diagram, JMR0348S15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JMR0348S15
Part Number JMR0348S15
Manufacturer XP Power
Series JMR03 (3.5W)
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 234mA
Power (Watts) 3.5 W
Voltage - Isolation 5 kV
Applications ITE (Commercial), Medical
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency 82%