XP Power JMR0312D15
Part No.:
JMR0312D15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
16-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JMR0312D15.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER +/-15V 3.5W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JMR03 (3.5W)
Package/Case:
16-DIP Module, 6 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
117mA, 117mA
Power (Watts):
3.5 W
Voltage - Isolation:
5 kV
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Features:
Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency:
82%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Standard Number:
60601-1; 62368-1
1. How to order JMR0312D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JMR0312D15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JMR0312D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JMR0312D15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JMR0312D15 pin diagram, JMR0312D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JMR0312D15
Part Number JMR0312D15
Manufacturer XP Power
Series JMR03 (3.5W)
Package/Case 16-DIP Module, 6 Leads
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 117mA, 117mA
Power (Watts) 3.5 W
Voltage - Isolation 5 kV
Applications ITE (Commercial), Medical
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency 82%