XP Power JCJ1048S3V3
Part No.:
JCJ1048S3V3
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JCJ1048S3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
Series:
JCJ (10W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
85%
Standard Number:
1. How to order JCJ1048S3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JCJ1048S3V3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCJ1048S3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCJ1048S3V3.
Image JCJ1048S3V3
Part Number JCJ1048S3V3
Manufacturer XP Power
Series JCJ (10W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 3A
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 85%