XP Power JCJ1048S12
Part No.:
JCJ1048S12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JCJ1048S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Series:
JCJ (10W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
833mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
87%
Standard Number:
1. How to order JCJ1048S12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JCJ1048S12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCJ1048S12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCJ1048S12.
7.How to contact us to get technical supports, such as JCJ1048S12 pin diagram, JCJ1048S12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JCJ1048S12
Part Number JCJ1048S12
Manufacturer XP Power
Series JCJ (10W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 833mA
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 87%