XP Power JCJ1048D15
Part No.:
JCJ1048D15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JCJ1048D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Series:
JCJ (10W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
333mA, 333mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
87%
Standard Number:
1. How to order JCJ1048D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JCJ1048D15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCJ1048D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCJ1048D15.
7.How to contact us to get technical supports, such as JCJ1048D15 pin diagram, JCJ1048D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JCJ1048D15
Part Number JCJ1048D15
Manufacturer XP Power
Series JCJ (10W)
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 87%