XP Power JCJ1024S2V5
Part No.:
JCJ1024S2V5
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JCJ1024S2V5.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 2.5V 10W
Series:
JCJ (10W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
2.5V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
84%
Standard Number:
1. How to order JCJ1024S2V5 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JCJ1024S2V5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCJ1024S2V5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCJ1024S2V5.
Image JCJ1024S2V5
Part Number JCJ1024S2V5
Manufacturer XP Power
Series JCJ (10W)
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 2.5V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 3A
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 84%