XP Power JCJ1024D12
Part No.:
JCJ1024D12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JCJ1024D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Series:
JCJ (10W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
416mA, 416mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
88%
Standard Number:
1. How to order JCJ1024D12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JCJ1024D12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCJ1024D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCJ1024D12.
7.How to contact us to get technical supports, such as JCJ1024D12 pin diagram, JCJ1024D12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JCJ1024D12
Part Number JCJ1024D12
Manufacturer XP Power
Series JCJ (10W)
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 416mA, 416mA
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 88%