XP Power JCJ1012S2V5
Part No.:
JCJ1012S2V5
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
11-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JCJ1012S2V5.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 2.5V 10W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JCJ (10W)
Package/Case:
11-DIP Module, 8 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
2.5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
81%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order JCJ1012S2V5 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JCJ1012S2V5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCJ1012S2V5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCJ1012S2V5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JCJ1012S2V5
Part Number JCJ1012S2V5
Manufacturer XP Power
Series JCJ (10W)
Package/Case 11-DIP Module, 8 Leads
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 2.5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 3A
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 81%