XP Power ISU0224S15
Part No.:
ISU0224S15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ISU0224S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Series:
ISU02 (2W)
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
134mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency:
82%
Approval Agency:
CE, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order ISU0224S15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ISU0224S15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ISU0224S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISU0224S15.
7.How to contact us to get technical supports, such as ISU0224S15 pin diagram, ISU0224S15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ISU0224S15 ISU0224S15-TR
Part Number ISU0224S15 ISU0224S15-TR
Manufacturer XP Power XP Power
Series ISU02 (2W) ISU02 (2W)
Package/Case 14-SMD Module, 7 Leads 14-SMD Module, 7 Leads
Packaging Tube Tape & Reel (TR)
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 134mA 134mA
Power (Watts) 2 W 2 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, SCP Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) -40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency 82% 82%