OmniOn Power™ ESTW025A0F641Z
Part No.:
ESTW025A0F641Z
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ESTW025A0F641Z.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Series:
STINGRAY™ ESTW025A0F
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
25A
Power (Watts):
83 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
92%
Standard Number:
1. How to order ESTW025A0F641Z on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ESTW025A0F641Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTW025A0F641Z?
Image ESTW025A0F641Z
Part Number ESTW025A0F641Z
Manufacturer OmniOn Power™
Series STINGRAY™ ESTW025A0F
Package/Case 8-DIP Module
Packaging Tray
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 25A
Power (Watts) 83 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 92%