OmniOn Power™ EHHD015A0A841Z
Part No.:
EHHD015A0A841Z
Manufacturer:
OmniOn Power™
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EHHD015A0A841Z.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 75W
Manufacturer:
OmniOn Power™
Series:
Hammerhead™ EHHD015A0A (75W)
Package/Case:
8-DIP Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
15A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
90.5%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order EHHD015A0A841Z on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the EHHD015A0A841Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EHHD015A0A841Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EHHD015A0A841Z
Part Number EHHD015A0A841Z
Manufacturer OmniOn Power™
Series Hammerhead™ EHHD015A0A (75W)
Package/Case 8-DIP Module
Packaging Tray
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 15A
Power (Watts) 75 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 90.5%