Delta Electronics E48SC3R325NRFA
Part No.:
E48SC3R325NRFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.E48SC3R325NRFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Delphi E48SC (83W)
Package/Case:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
25A
Power (Watts):
83 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Efficiency:
91%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order E48SC3R325NRFA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the E48SC3R325NRFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of E48SC3R325NRFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image E48SC3R325NRFA
Part Number E48SC3R325NRFA
Manufacturer Delta Electronics
Series Delphi E48SC (83W)
Package/Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging Tray
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 25A
Power (Watts) 83 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Efficiency 91%